USA mogą zwiększyć pomoc wojskową dla Ukrainy, by przeciwdziałać rosyjskiej agresji – CNN

American Flag on Soldiers arm and flag of the Ukraine at background. US military help to Ukraine.

Oficjalny Waszyngton rozważa rozszerzenie pomocy obronnej dla Ukrainy i wysłanie doradców wojskowych, aby zapobiec nowej rosyjskiej inwazji, podała CNN powołując się na własne źródła

W szczególności sprawa dotyczy przekazania na Ukrainę przeciwpancernych systemów rakietowych Javelin i moździerzy, systemów obrony powietrznej Stinger, a także części sprzętu wojskowego przeznaczonego dla Afganistanu.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy o aktywność militarną Rosji, rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że administracja w ostatnich tygodniach „aktywnie angażowała się w kontakty z europejskimi sojusznikami i partnerami, w tym z Ukrainą”.

Dodała, że USA prowadziły też rozmowy z rosyjskimi urzędnikami na temat Ukrainy i ogólnie relacji USA-Rosja.

„Urzędnicy USA podzielili się również z ukraińskimi urzędnikami dowodami, że Rosja, poprzez FSB, jest zaangażowana w destrukcyjną działalność wewnątrz Ukrainy w celu niezadowolenia administracji prezydenta Władimira Żeleńskiego” – podała publikacja.

Dodatkowo, jak podała CNN, w kontekście ostatnich prowokacji Rosji, amerykańscy ustawodawcy z obu obozów partyjnych przygotowali poprawki do ustawy obronnej z 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com