Pracownica przedszkola „w wolnym czasie przygotowywała ataki rakietowe”? SBU: Była rosyjską agentką

Fot. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała pracownicę przedszkola w Charkowie podejrzaną o szpiegostwo na rzecz Rosji. SBU przekazała, że kobieta brała udział w przygotowywaniu rosyjskich ataków z użyciem broni rakietowej i dronów.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy 1 kwietnia poinformowała o zatrzymaniu pracowniczki przedszkola w Charkowie. Ukraińskie służby ustaliły, że kobieta prowadziła działalność wywiadowczą, a jej zadaniem było przekazywanie Rosjanom kluczowych informacji.

SBU: Pracownica przedszkola brała udział w przygotowywaniu rosyjskich ataków na Charków

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała na Facebooku, że pracownica przedszkola „w czasie wolnym od pracy pomagała Rosjanom przygotowywać ataki rakietowe i ataki z użyciem dronów”. Jak poinformowano, kobietę wysyłano do potencjalnych celów rosyjskich ataków w Charkowie, aby tam próbowała ustalić przybliżoną ilość sprzętu wojskowego oraz liczbę członków personelu danego obiektu.

SBU dodała, że agentka przekazywała zdobyte informacje swojemu przełożonemu za pośrednictwem komunikatora internetowego, a wiadomości zawierały współrzędne obserwowanych lokalizacji, zaznaczone na mapach Google.

Ukraina. Pracownicy przedszkola podejrzanej o szpiegostwo na rzecz Rosji grozi dożywotnie więzienie

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że kobieta została zrekrutowana przez Rosjan jesienią 2023 roku. Podkreślono, że agentka została zdemaskowana przez ukraińskie służby na wczesnym etapie jej działalności, a następnie systematycznie gromadzono materiał dowodowy w sprawie.

Podczas przeszukania domu kobiety zabezpieczono telefon komórkowy, za pomocą którego miała kontaktować się z Rosjanami. Podejrzanej o szpiegostwo na rzecz Rosji grozi konfiskata mienia i kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com