Rosja. 17 osób zmarło po wypiciu skażonego alkoholu, 33 są w szpitalu. 1279 butelek trunku skonfiskowano

Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta

Testy wykonane ofiarom wykazały, że w ich organizmie znajdował się czysty metanol, czyli śmiertelna trucizna. Osoby, które przyczyniły się do zgonu, podrabiały wódkę i sprzedawały ją na targach w miastach w obwodzie orenburskim.

17 osób zmarło po zatruciu skażonym alkoholem. Śledczy odkryli 1279 butelek tego trunku

Lokalne służby medyczne poinformowały, że 17 osób wieku od 36 do 79 lat zmarło po wypiciu skażonego alkoholu, a w szpitalach obwodu orenburskiego przebywa jeszcze 33 pacjentów, którzy zatruli się trunkiem pochodzącym z tego samego źródła.

Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o produkcję i sprzedaż podrabianej wódki. Jak podaje „The Moscow Times”: 29-latka, który wcześniej był oskarżony o podrabianie i handel alkoholem na dużą skalę oraz 60-letniego mężczyznę i 47-letnią kobietę. Cała trójka została aresztowana pod zarzutem sprzedaży nielegalnego alkoholu.

Rozlewnia trunku, przyrządzanego z alkoholu nieznanego pochodzenia, znajdowała się w Orsku, w mieszkaniu jednego z zatrzymanych mężczyzn. Na miejscu policjanci znaleźli około 3 tysięcy pustych butelek i urządzenia do ich napełniania, a w pobliżu odkryli magazyn, w którym zabezpieczyli 1279 butelek z trującym alkoholem.

Według funkcjonariuszy sprzedażą zajmowali się dwaj lokalni hurtownicy, którzy dostarczali podrobioną wódkę na okoliczne targowiska. Orenburskie służby sanitarne przeszukują wszystkie sklepy i hurtownie, do których mogła trafić trucizna. Jednocześnie poprzez lokalne media apelują o pomoc do mieszkańców, przypominając, że 17 osób straciło życie, a 33 są w szpitalach.

– Wzywam wszystkich mieszkańców do powstrzymania się od kupowania i spożywania nielicencjonowanych napojów. Ceną jest wasze życie – zaapelował gubernator Orenburga Denis Pasler.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com