Rosja. Silny wiatr uszkodził mur Kremla. Funkcjonariusze zażądali od dziennikarza usunięcia zdjęć

Fot. Wikipedia / Semjon Borysow, Twitter / izvestia_ru

Silny wiatr w Moskwie powalił w piątek rusztowania ustawione przy murze Kremla. Niestety doszło do uszkodzenia historycznej budowli. Po incydencie Plac Czerwony został tymczasowo zamknięty, a funkcjonariusze pilnowali, aby nikt nie robił zdjęć.

W ostatnich dniach przez Zachodnią i Środkową Europę przetoczyły się silne nawałnice. W stolicy Rosji prędkość podmuchów wiatru w czwartek przekraczała 20 metrów na sekundę. Nie dziwi więc fakt, że wiele miejsc zostało uszkodzonych. Wiatrowi nie oparł się nawet mur Kremla. 

Moskwa. Wiatr uszkodził mur Kremla. Nie ma poszkodowanych

Piątkowy wiatr zwiał rusztowania, które były ustawione po wewnętrznej stronie muru Kremla, w pobliżu wieży Spaskiej. Przewrócił je na drugą stronę, tym samym niszcząc w jednym miejscu charakterystyczne zwieńczenia w kształcie jaskółczego ogona. Agencja RIA Nowosti poinformowała, że uszkodzone zostały trzy zęby muru, które w ramach programu renowacji i tak miały być odnowione. Po incydencie Plac Czerwony został przejściowo zamknięty. W wyniku incydentu nikt nie ucierpiał. Echo Moskwy informuje, że gdy korespondent próbował sfotografować zdarzenie, podszedł do niego funkcjonariusz w cywilu i zażądał usunięcia zdjęć, nie wyjaśniając przyczyny. Materiały i tak znalazły się w sieci.

Kreml – siedziba prezydenta Federacji Rosyjskiej

Kreml to warownia z zabudowaniami książęcymi, cerkwiami i budynkami administracyjnymi, która pełni dziś funkcję siedziby prezydenta Federacji Rosyjskiej.  W 1990 roku został on wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zabytkowy kompleks odwiedza przez ponad dwa miliony gości rocznie. 

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com