Strzelanina w szkole w Finlandii. Trwa wielka akcja służb. Jest pilny apel

W szkole w fińskiej miejscowości Vantaa doszło do strzelaniny – poinformowała lokalna policja. Są osoby ranne. Służby zaapelowały do mieszkańców, aby nie otwierali swoich drzwi obcym osobom.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia około godziny 9 rano czasu lokalnego (w Polsce godzina 8) w szkole podstawowej w Vantaa. Miejscowość położona jest na przedmieściach stolicy Finlandii – Helsinek. Na miejscu znajdują się już funkcjonariusze policji, którzy prowadzą dochodzenie. W wyniku strzelaniny ranne zostały trzy osoby. Służby zatrzymały domniemanego sprawcę. Według informacji przekazanych przez fiński portal mtvuutiset.fi wszystkie osoby, które brały udział w strzelaninie to dzieci. 

Strzelanina w szkole w Finlandii. Do placówki uczęszcza 800 uczniów

Do szkoły w Vantaa uczęszcza około 800 uczniów. Wiadomo, że na miejsce przyjechały specjalne służby, które zaapelowały do okolicznych mieszkańców, aby nie podchodzili do miejsca zdarzenia i pobliskiego obszaru. Zabroniono także otwierania drzwi obcym osobom. Na miejscu zgromadzili się także zaniepokojeni rodzice i krewni uczniów. – Rodzice kontaktują się telefonicznie ze swoimi dziećmi, które powiedziały im, że widziały, co się stało – przekazał dziennikarz fińskiego portalu. 

Około 600 metrów od szkoły podstawowej znajduje się także kolejny punkt dydaktyczny. On również został zabezpieczony przez policję. –  Nie wpuszczamy nikogo i pozostajemy w klasach. Nie chodzimy też na przerwy. Rodzice przyszli tu odebrać swoje dzieci, ale powiedziałem im, że nie mogą wejść – powiedział w rozmowie z mtvuutiset.fi Jukka Kasurinen, zastępca dyrektora placówki. 

Z informacji przekazanych przez fińską policję wynika, że podejrzany o dokonanie ataku został zatrzymany. Służba pomocy społecznej i kryzysowej obszaru opieki społecznej Vantaa i Kerava organizuje pomoc kryzysową wspólnie ze szkołą.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com