W Krasnojarsku wysadzono w samochodzie rosyjskiego „wagnerytę”, który dokonywał egzekucji schwytanych Ukraińców i Polaków (wideo)

W rosyjskim mieście Krasnojarsk podziemna grupa zlikwidowała Siergieja Konkeeva, najemnika PMC Wagnera, który brał udział w wojnie przeciwko Ukrainie. Został spalony we własnym samochodzie. Informuje o tym agencja informacyjna Focus.

„Dzisiaj na bagnach w Krasnojarsku nasi koledzy z ruchu partyzanckiego „Ekstremista” zlikwidowali zbrodniarza wojennego Konkeeva Sergeya Alexandrovicha. Oprócz naruszenia artykułu Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej „o najemnictwie”, przebywania w kontyngencie okupacyjnym na terytorium Ukrainy, Konkeev pod protokołem przyznał się do zbrodni wojennych – zastrzelił 3 Ukraińców i dźgnął nożem 2 polskich ochotników”, – stwierdzono w komunikacie.

Samochód lokatora był naładowany bombami i eksplodował w powietrzu, gdy „Wagneryta” znajdował się w przedziale pasażerskim.

Należy zauważyć, że zmarły mieszkaniec pracował kiedyś jako strażnik w SIZO-1 Krasnojarsk, gdzie skazani byli stale torturowani.

„Nie będzie już pracował – spalony. Nasi partyzanci nadal oczyszczają ziemię z morderczych najemników, zdrajców i kolaborantów” – zauważono w publikacji.

Konkeyev został dodany do bazy danych Peacemaker jako zbrodniarz wojenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com