Wybory prezydenckie w Rosji już za kilka miesięcy… Jak podejdzie do nich Zachód?

kremlin.ru - kremlin.ru

„Zachód będzie musiał zdecydować, czy po marcowych wyborach prezydenckich w Rosji uzna Władimira Putina za legalnego prezydenta. Putin przecież będzie walczył w tych wyborach sam ze sobą” – stwierdził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla Associated Press. Jak dodał – w jego ocenie „nieuznanie przez Zachód wyników rosyjskich wyborów prezydenckich byłoby przełomowym momentem”.

„Rozumiemy przecież, że wybory w Rosji są niedemokratyczne. Nieważne, jak się odbywają, bo wszyscy wiedzą, jaki będzie wynik. (…) To mogą być nielegalne wybory, których świat nie uzna”

– oświadczył.

Co na to Zachód?

Zdaniem szefa państwa ukraińskiego nieuznanie przez Zachód wyników rosyjskich wyborów prezydenckich byłoby przełomowym momentem.

„Jeżeli Putin pójdzie na te wybory, a jest wysokie prawdopodobieństwo, że tak będzie, to jest i wysokie prawdopodobieństwo, że w nich zwycięży. On przecież walczy sam ze sobą. Dlatego wybór będzie po stronie zachodnich przywódców cywilizowanego świata: uznać je czy nie? Nielegalność (wyboru) prezydenta Putina może być przełomowym momentem”

– podkreślił.

Zełenski wskazał, że chciałby, żeby politycy zachodni zrozumieli to samodzielnie. „Żebym ja nie musiał tego robić: dzwonić, naciskać, rozmawiać. Wydaje mi się, że świat to wszystko już rozumie po tych wszystkich biedach, które Rosja przyniosła wszędzie i bez wątpienia na Ukrainę” – stwierdził.

Prezydent Ukrainy ocenił, że Putin nie ma w swoim kraju opozycji. „Widzimy opozycję sztuczną, umowną, która dzieli z Putinem poglądy na wojnę, na izolację światową Rosji, na broń jądrową, gospodarkę i okupację Ukrainy. To nie jest opozycja. To jeszcze jeden satelita Putina, choć z inną twarzą i imieniem, ale z tym samym diabłem w środku” – powiedział Zełenski.

Wybory prezydenckie w Rosji mają odbyć się w marcu 2024 r.

Źródło

1 thought on “Wybory prezydenckie w Rosji już za kilka miesięcy… Jak podejdzie do nich Zachód?

  1. Kto taki jest Zelenski? To nieudacznik, ktory dostal nagrode Bialego Orla nie wiadomo za co. Ktorego wlasny narod nie toleruje za jego obawy przed miejscowymi Banderowcami. To taka jecowa owieczka, ktora ma w kiszeni bilet do Floridy. I pewnie pojedze przez Warszawe.
    I kim jest Rosja? Trzeba troche zastanowic sie, ze Rosja to nie Polska i to samodostateczny kraj we wszystkich dziedzinach. To wrzeszczenie zza rogu i kancelarski sztuszki maja smieszne pozory, szczegolnie od tych, kto pocichu kupuje w Moskwy rope i gaz. A inne tym czasem zamiast korzystac z rosyjskiego gazu naprawiaja kotlowni na weglu. Czy naprawde polacy zamiezaja bezkarnie kopcic niebo jak jedyny wielki europejski krematorium? Ale Europa tego juz nie scierpi dlugo i Warszawa napewno dostanie po karku. Wydaje sie ze to prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com