Rosjanie zastrzelili przed kamerą nieuzbrojonego żołnierza Sił Zbrojnych Ukrainy.WIDEO

Zdjęcie: Ekran wideo | Szef OP Andrij Jermak podkreślił, że uczestnicy strzelaniny zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za zbrodnię wojenną.

Rosja kultywuje zbrodnie wojenne i usprawiedliwia je propagandą.

W poniedziałek, 6 marca, bloger i wolontariusz Serhij Sternenko opublikował stosowne wideo na swoim koncie na Twitterze. Na nagraniu ukraiński obrońca, paląc ostatniego papierosa, mówi do kamery „Chwała Ukrainie”, po czym w jego kierunku rozlega się seria automatycznego ognia, a jeniec upada na ziemię.

„Kolejna zbrodnia wojenna popełniona przez Rosjan. Ukraiński żołnierz został schwytany. Po tym, jak powiedział „Chwała Ukrainie”, Rosjanin zastrzelił go i sfilmował” – powiedział Sternenko.

W sieciach społecznościowych udostępniono nagranie, na którym rosyjscy okupanci strzelają do nieuzbrojonego ukraińskiego żołnierza. Najpierw mężczyzna w wojskowym mundurze patrzy w kierunku, w którym znajduje się kamera, a głos za ekranem mówi: „Nagraj go”. Na to więzień odpowiada: „Chwała Ukrainie”. Po tym zostanie zastrzelony.

Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak podkreślił, że przedkamerowe zabójstwo jeńca wojennego jest dowodem na kultywowanie zbrodni wojennych w Rosji i ich propagandowe usprawiedliwianie.

„Zbrodnie wojenne są kultywowane w Rosji. I są wybielane przez ich propagandę i mity o„ nazistach ”. Zabójstwo schwytanej osoby jest tego kolejnym przykładem. Jest to także przykład ich narodowej bezwartościowości i słabości” – napisał Yermak w Telegramie.

Podkreślił też, że „za każdą taką zbrodnię wojenną będzie kara” i „nikt nie będzie mógł się przed nią ukryć”.

Przypomnijmy, że 5 marca sędzia Sądu Ludowego w Hadze Steven Repp powiedział, że do powołania trybunału przeciwko prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi potrzebne jest pomyślne głosowanie w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

Źródło: ukraińskie środki masowego przekazu

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com