Kuriozalne wystąpienie Szojgu. Według niego Rosja straciła w wojnie tylko… 5900 żołnierzy, a Ukraińcy – 61 tysięcy

niezalezna.pl

– Podczas operacji specjalnej straty Sił Zbrojnych Rosji wyniosły 5937 osób, które zginęły – powiedział w telewizyjnym wystąpieniu szef resortu obrony Rosji Siergiej Szojgu. Dodał. że straty Sił Zbrojnych Ukrainy wyniosły ok. 100 tys. osób, z czego 61 tys. zginęło, a ok. 49 tys. zostało rannych.

Według Szojgu, Ukraina straciła… ponad połowę armii.

To dlatego Rosja przegrywa i musi ogłaszać częściową mobilizację? – pytają ironicznie komentatorzy w reakcji na wyssane z palca statystyki podane przez Szojgu.

Rosyjski minister obrony podkreślił, że w Rosji istnieje ogromny zasób mobilizacyjny osób, które służyły i mają doświadczenie bojowe – jest ich jakoby prawie 25 mln. Łącznie powołanych zostanie 300 tysięcy osób, powiedział Szojgu.

Zapowiedziane przez Putina działania mobilizacyjne rozpoczną się od dzisiaj. Gubernatorzy otrzymali polecenie zapewnienia poboru w liczbie i w terminie, który Ministerstwo Obrony Narodowej określi dla każdego regionu.

Siergiej Szojgu zaznaczył, że w rzeczywistości Federacja Rosyjska walczy nie z armią ukraińską, ale z NATO i zbiorowym Zachodem jako takim.

„Jesteśmy naprawdę w stanie wojny z kolektywnym Zachodem; kiedy mówimy o tym, mamy na myśli nie tylko broń dostarczaną w ogromnych ilościach – mamy sposoby, aby sobie z tym poradzić – ale także systemy komunikacji i przetwarzania informacji, systemy wywiadowcze”

– powiedział minister.

Szojgu dodał, że przeciwko Rosji działa „konstelacja satelitów NATO, której celem jest rozpoznanie położenia jednostek rosyjskich sił zbrojnych”.

Źródło

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com