Wojna na Ukrainie: jest najnowsza analiza ISW. Jakie postępy poczynili Ukraińcy?

facebook.com/GeneralStaff.ua

Z analizy Instytutu Studiów nad Wojną wynika, że rosyjskie wojska prowadzą ofensywę na zachód od Doniecka, jednak nie udało im się uczynić postępów, zaś siły ukraińskie nieznacznie przesunęły się na południowy zachód od miejscowości Robotyne oraz pod Bachmutem.

Wojna w Ukrainie. Aktualna sytuacja na froncie 

Armia Rosji przesunęła się nieznacznie w strefie przemysłowej na południowy wschód od Awdijiwki – wynika z materiałów, które przeanalizował ISW. Działania ofensywne prowadzono też pod Bachmutem i na linii Kupiańsk-Swatowe-Kreminna.

Rosyjskie wojska kontynuowały też w piątek ofensywę na zachód i południowy zachód od Doniecka, ale nie poczyniły postępów. ISW potwierdza natomiast, że Rosjanie przesunęli się na granicy obwodu donieckiego i zaporoskiego, na wschód od miejscowości Urożajne.

Analitycy piszą o nieznacznym przesunięciu się sił ukraińskich na południowy zachód od miejscowości Robotyne w zachodniej części obwodu zaporoskiego oraz pod Bachmutem w obwodzie donieckim.

W piątek strona ukraińska potwierdziła utworzenie kilku przyczółków na wschodnim brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Armia ukraińska dąży do wyparcia sił rosyjskich z obszaru, z którego mogą prowadzić ostrzały artyleryjskie zachodniego brzegu Dniepru.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com