Tusk komentuje szczyt eurosceptyków w Warszawie. „PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji”

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Donald Tusk skomentował sobotnie spotkanie eurosceptyków, zamieszczając w sieci fragment książki swojej i Anne Applebaum. „W Polsce PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji, bez względu na to, czy ich liderzy i elektorat to rozumieją, czy nie” – czytamy.

W sobotę w Warszawie liderzy trzynastu europejskich partii konserwatywnych i prawicowych rozmawiali o przyszłości Unii Europejskiej. W spotkaniu brali udział m.in.i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, szefowa Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen oraz premier Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban (jedyni szefowie rządu na sobotnim spotkaniu).

Spotkanie eurosceptyków zostało już skomentowane przez polityków. „Kaczyński zawarł sojusz z partiami wspieranymi i opłacanymi przez Kreml”, „Układ Warszawski 2.0”, „Emerytowany zbawca narodu kończy jako trzeciorzędny putinowski pomocnik” – pisali na Twitterze.

Tusk: PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji

Do szczytu Warsaw Summit odniósł się także Donald Tusk. „W książce 'Wybór’ rozmawiamy z Anne Applebaum m.in. o 'pożytecznych idiotach’ Putina, w Polsce i Europie. To oni gościli w Warszawie na zaproszenie PiS” – napisał przewodniczący Platformy Obywatelskiej, dołączając fragment książki:

„Rosji nie przeszkadza, że skrajna prawica jest werbalnie antyrosyjska. Rosję interesuje, aby była jawnie antyunijna, antyamerykańska, anty-LGBT, antyszczepionkowa, antyuchodźcza, anty… cokolwiek – byle tylko polaryzowała społeczeństwo. W Polsce PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji, bez względu na to, czy ich liderzy i elektorat to rozumieją, czy nie”.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com