Zaręczyny w rządzie. Wiceminister finansów oświadczył się wiceministerce rozwoju

Agencja Gazeta

Wiceminister Piotr Patkowski poinformował w rozmowie z „Super Expressem”, że w ostatnim czasie oświadczył się wiceministerce rozwoju Oldze Semeniuk. – To miłość mojego życia – powiedział tabloidowi.

– Poznałem się z Olgą w Kancelarii Premiera. Najpierw byłem doradcą w gabinecie politycznym premiera, a później pracowałem w Centrum Analiz Strategicznych w KPRM. Olga z kolei była wtedy najbliższą współpracowniczką ministra Michała Dworczyka, a później została wiceministrem rozwoju. Od roku jesteśmy parą, a niedawno były oświadczyny – poinformował „Super Express” Patkowski. 

Wiceminister zdradził, że ceni partnerkę za „osobowość, charakter, mądrość, intelekt”, a „przede wszystkim za to, że jest dobrym człowiekiem”. 

Para wiceministrów nie spieszy się z organizacją ślubu. – Ślubu raczej nie planujemy na 2022 rok, ale zobaczymy, jak będzie – dodał Patkowski. 

Semeniuk w rzekomej korespondencji Dworczyka

Olga Semeniuk stanowisko podsekretarza stanu w ministerstwie rozwoju objęła w styczniu ubiegłego roku. Korespondencja mająca rzekomo pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka wskazuje, że Semeniuk kilka tygodni przed objęciem funkcji pisała w sprawie pracy do szefa KPRM.

„Michał, zgodnie z rozmową, dla mnie jedyną opcją przetrwania w polityce samorządowej jest: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Działką dla mnie, którą uważam za możliwą do udźwignięcia, są fundusze europejskie w jednostkach samorządu terytorialnego” – miała napisać Semeniuk do Dworczyka. Szef KPRM miał natomiast odpowiedzieć: „Działamy”.

Polska przeciw faszyzmowi? „Opluwanie katolików”

Jeszcze jako warszawska radna zyskała uwagę mediów z powodu swoich poglądów wygłaszanych za pośrednictwem wpisów na Facebooku. W jednym z nich przyznała, że jest przeciwniczką Unii Europejskiej, a w innym pozytywnie wypowiadała się m.in. na temat brexitu.

W lipcu ubiegłego roku w programie „Studio Polska” w TVP Info zaprotestowała przeciwko nalepkom „Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi”. – Opluciem również można nazwać rozdawanie przez władzę Warszawy takiego oto symbolu, przeciw faszyzmowi. Władze Warszawy rozdawały profanację polskiego państwa podziemnego. To się nazywa oplucie, nie opluwajcie katolików, nie opluwajcie chrześcijan – apelowała.

W październiku Semeniuk została przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). W tym samym czasie awansowała z podsekretarza na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. 

Niejedyny tak młody minister w rządzie

Piotr Patkowski objął stanowisko wiceministra finansów i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych 16 kwietnia 2020 roku. Kilka miesięcy później opublikował sprawozdanie finansowe, z którego wynikało, że pracując w Kancelarii Premiera, zarobił  219 297,43 zł. Jest to ponad 18 tysięcy złotych miesięcznie. Dla porównania Mateusz Morawiecki w 2019 roku zarobił ponad 217 tysięcy złotych (przy czym jego oszczędności szacowane są na niemal pięć milionów złotych). 

Patkowski wykazał wówczas, że posiada „zaledwie” 37 509 złotych oszczędności oraz 69 629 złotych ulokowanych w funduszu inwestycyjnym. Wiceminister nie wpisał do oświadczenia mieszkania, domu ani samochodu. 

Piotr Patkowski ma 30 lat. Nie jest jedynym tak młodym politykiem w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Jego rówieśnikiem jest sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś (wcześniej był ministrem środowiska) i wiceminister sportu Łukasz Mejza. Olga Semeniuk ma 33 lata. 

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com