EUobserver: Rosja i Białoruś „szkoliły afgańskich i irackich weteranów” specjalnie do ataków na polską granicę

Służby specjalne Rosji i Białorusi specjalnie przeszkoliły weteranów wojen w Afganistanie i Iraku do przeprowadzania ataków zbrojnych na granicy z Polską. Oświadczył o tym były pracownik reżimu Łukaszenki, były ambasador Białorusi we Francji i w Polsce oraz były minister kultury Paweł Łatuszka dla EUobserver.

Latuszka twierdzi, że „weterani z Afganistanu i Iraku zostali specjalnie wyselekcjonowani i przywiezieni na Białoruś w lipcu i wrześniu” – podaje EUobserver.

Jak powiedział, byli oni szkoleni w bazie w pobliżu wsi Opsa na północno-zachodniej Białorusi, należącej do wydziału specjalnych środków aktywnych Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi.

Szkolenie przeprowadzono przy pomocy białoruskich żołnierzy sił specjalnych z Brygady Specjalnej Wywiadu Wojskowego „Maryina Górka”, która w latach 80. walczyła w Afganistanie, oraz doradców z rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU – dodał Łatuszka.

Przypominamy, że jak już wcześniej informowaliśmy na stronie Polskie Nowiny, w sieci pojawiło się nagranie uchodźców z lotniska w Damaszku, którzy mieli lecieć do Mińska. 

Jednocześnie, jak zauważono w artykule, tylko osoby lojalne wobec obecnego reżimu Baszara al-Assada, a także te, które mają bezpośrednie lub pośrednie kontakty zarówno z miejscowymi, jak i rosyjskimi służbami bezpieczeństwa, mogą legalnie opuścić Damaszek.

Co więcej, wszystko to, zwłaszcza biorąc pod uwagę zachowanie migrantów na polskiej granicy, po raz kolejny potwierdza: to nie są „uchodźcy”, ale raczej szturmowcy, których głównym zadaniem, na polecenie Kremla, jest destabilizacja sytuacji w Polsce w szczególności i w Europie w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com