Coraz więcej rosyjskiego wojska na granicy z Ukrainą. Nowe zdjęcia satelitarne

AP / AP

Rośnie liczba wojsk Rosji na granicy z Ukrainą – wynika ze zdjęć satelitarnych opublikowanych przez Fox News. Przebywać ma tam 50 batalionów, a kolejnych 50 czeka w rezerwie – podaje za amerykańskim wywiadem dziennik „Daily Mail”.

Nowo opublikowane zdjęcia firmy Maxar, udostępnione przez telewizję Fox News, pokazują siły rosyjskie gromadzące się na granicy z Ukrainą. Przedstawiają co najmniej trzy nowe obozy z siedmioma batalionami żołnierzy w pobliżu Jelni w obwodzie smoleńskim i na poligonie Pogonowo w obwodzie woroneskim – pisze „Daily Mail„. Jeden batalion liczy z reguły od 300 do 700 żołnierzy.

„Daily Mail”: Rosja gotowa do inwazji już w najbliższych tygodniach. 175 tys. żołnierzy na granicy

Brytyjski dziennik podaje za raportem amerykańskiego wywiadu, że na granicy stacjonuje obecnie 50 rosyjskich batalionów, a kolejne 50 gromadzonych jest w rezerwie. Oznacza to, że prezydent Rosji Władimir Putin będzie gotowy do inwazji nawet na początku nowego roku. Na granicy rosyjsko-ukraińskiej ma przebywać ok. 175 tys. żołnierzy z Rosji. Kilka dni temu pisaliśmy o doniesieniach niemieckiego dziennika „Bild”, który ustalił, że Putin planuje trzyetapowy atak na Ukrainę, do którego miałoby dojść na przełomie stycznia i lutego 2022 r.

Na wtorek 7 grudnia zaplanowano rozmowę prezydentów Rosji i USA. Jak poinformował Kreml – Władimir Putin zamierza poruszyć kwestię rozszerzania obecności NATO wzdłuż granic Federacji Rosyjskiej. Natomiast według Białego Domu – Joe Biden chce przede wszystkim rozmawiać o powstrzymaniu ewentualnej agresji Moskwy na Ukrainę. Rozmowa ma się rozpocząć o 18:00 czasu moskiewskiego (16:00 czasu obowiązującego w Polsce).

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com