Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II odwołała przedświąteczny obiad dla rodziny z powodu omikronu

Royal.uk

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II zdecydowała się odwołać tradycyjny przedświąteczny obiad z szerszą rodziną w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii – podały w czwartek media, powołując się na źródła na dworze królewskim.

Wielka BrytaniaPrzedświąteczny obiad jest okazją do spotkania się z tymi członkami rodziny królewskiej, którzy nie mogą udać się na Boże Narodzenie do wiejskiej posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii. Zwykle odbywał się w Pałacu Buckingham, ale w tym roku miał być na zamku w Windsorze, gdzie 95-letnia monarchini spędza większość czasu od początku pandemii.

Zaplanowany był na najbliższy wtorek, ale jak ujawniają źródła na dworze, zdecydowano się na jego odwołanie w obawie, że w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu omikron naraziłoby to zbyt wiele osób na niebezpieczeństwo.

Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II już drugi rok z rzędu odwołuje przedświąteczny obiad

To drugi rok z rzędu, gdy z powodu pandemii królowa odwołuje przedświąteczny obiad dla rodziny. W zeszłym roku musiała też zrezygnować z wyjazdu na Boże Narodzenie do Sandringham i spędziła święta w Windsorze, jedynie w towarzystwie męża, księcia Filipa. Jak się później okazało, były to ich ostatnie wspólne święta, bo na początku kwietnia Filip zmarł.

W środę po południu naczelny lekarz Anglii Chris Whitty powiedział, że w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się Omikronu ludzie powinni w okresie świątecznym ograniczyć liczbę spotkań towarzyskich i wybierać tylko te, które są dla nich „naprawdę ważne”. W środę poinformowano o najwyższej od początku pandemii liczbie zakażeń wykrytych w ciągu jednej doby – 78,6 tys.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com